logo

Košės sluoksniavimasis

Tai natūralaus produkto išskirtinis požymis, tik natūralus produktas, kuriame nėra pridėta stabilizuojančių priedų išskiria laisvą vandens/sultinio kiekį iš daržovių, o ypač iš grūdinių košių. Rekomenduojama šildant gerai išmaišyti, kad produktas taptų vienalyte mase.

Produkto indelio kiekis

Nebūtina viso suvalgyti per kartą, jei vaikas mažiau valgus ar jaunesnis, tai jam ir nereikia 190 g. iškart suvalgyti. Kaip rekomenduoja gastroenterologas profesorius L.Labanauskas, jei vaikas visko nesuvalgė, dėkime į šaldytuvą, kitam kartui, o gal jis norės vaisinės tyrelės užbaigiant pietus. Mama ir vaikas gali improvizuoti, priklausomai nuo savo nuotaikų, noro, įgeidžių. Košės, tyrelės šaldytuve pradarytos gali stovėti iki 24 val.

Produkto skonis

a) mums, suaugusiems, visada jis bus kitoks, nes nėra jokių prieskonių, o daržovių, grūdų, ypač ryžių (kalbant apie Triušienos ir ryžių dribsnių košė su cukinijomis) atsiskleidžia jų skonis su prieskoniais ar ingredientais, kurie turi stipresnį poskonį. Mums suaugusiems, kurie viską valgome su druskyte ir prieskoniais, subalansuotas kūdikių maistas tikrai yra prėskas. 

b) Ryžių košė su džiovintomis slyvomis, tai puikus balansas normalių vidurių veiklai, kuomet ryžio polinkis tirštinti vidurius, atsveria džiovintos slyvos, kurios turi polinkį skystinti. Kūdikių gastroenterologė, dietologė Dr. R.Rokaitė, akcentavo, kad jei vaikutis pirmą-antrą kartą nesutiko valgyt produkto, tai nereiškia, kad jam nepatinka ir netinka, tai reiškia, kad mama turi dar bent 3-4 kartus pasiūlyti, nes kūdikis turi savo norius ir nuotaikas valgymo rituale. Jei jau po 7-8 karto vaikas būtent to produkto nenori, vadinasi šis produktas skirtas ne jam.

Pienas

Pienas, kuris pilamas į Ekologišką sorų ar grikių košelę yra ekologiškas, bet pagal gydytojų rekomendacijas galima pieną (ekologišką ar ne) duoti kūdikiui/ vaikui nuo 6 mėn. košėse, jei jis neturi alergijos laktozei. Į košes pilamas pieno kiekis tikrai nėra didelis.

Košių pertrynimas

Papildomai nereikia „blenderiuoti“ košių, kurios skirtos kūdikiams nuo 6 mėn., jų konsistencija tikrai atitinka 6 mėn. kūdikio gebėjimus ryti, o jei dar valgo vaikutis 11 mėn. tai juo – labiau :)

Produkto konsistencija ir spalva

Produktų konsistencija ir spalva priklauso nuo rudens derliaus, kadangi produktas natūralus, mes, kaip gamintojas negalime 100 proc. užtikrinti tolygios produkto konsistencijos, spalvos ištisus metus, nes nenaudojame konservantų, skonio, kvapo stipriklių ar tirštiklių, todėl tai vienas iš natūralaus produkto požymių ir niuansų. Pavyzdžiui Daržovių ir jaučio liežuvio užkandėlės spalva labai priklauso nuo burokėlių rūšies, metų laiko, derliaus. Tyrelės, kurių sudėtyje yra obuolių, konsistencija gali skirtis nuo to meto obuolių derliaus.

Produkto išvaizda

a) Daržovinės tyrelės tik atidarius gali turėti baltą ar gelsvą pūtelę, kuri susidaro natūralų produktą dozuojant į indelį. Būna atvejų, kad mamos suklysta manydamos, jog tai pelėsis.

b) Sultims gaminti naudojama natūrali tyrė (pvz. šaltalankių, mėlynių, kriaušių), kuri nededant konservantų, susisluoksniuoja, todėl sultis prieš geriant reikia gerai suplakti.

Produkto sudėtis

Visada skaityti produkto sudedamąsias dalis, kuriose nurodyti visi ingredientai, mėsos, žuvies kiekis procentais 100g.

Maistingumo deklaracija

Dažnai mamos apsigauna, maistingumo deklaracijoje radusios cukraus, druskos, tai natūraliai tame produkte esantys, o kas dedama papildomai į patį produktą, tai žymima prie sudedamųjų dalių.

Share